Aktualności

Spotkanie z podróżnikami 2016-03-23

15 marca w naszej szkole odbyła się prelekcja „O podróżowaniu”. Temat został zrealizowany w oparciu o Gminną Kampanię Profilaktyczną „Nie jestem Niewidzialny”, której organizatorem jest Urząd Gminy Lipowa oraz szkoły podstawowe i gimnazjum. Honorowy patronat tejże Kampanii objął Pan Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka, propagator postrzegania dzieci w kategorii ludzie, którzy mają swoje potrzeby, prawa oraz przywileje. W odpowiedzi na zaproszenie naszej szkoły do udziału w Kampanii podjęliśmy działalność, która pokazuje młodym ludziom ważność bycia uczniami, jako powołania ich do pokonywania trudności, ale i wyznaczania sobie celów. Na końcu tej ogromnej pracy jest zawsze nagroda za wytrwałość. 

Również spotkanie z podróżnikami miało rozbudzić w naszych uczniach chęć podejmowania wyzwań i otwierania nowych horyzontów.  Państwo Agata (pedagog specjalny) i Przemysław (urzędnik) Majorowie pokazali naszym uczniom fotoreportaż ze swojej podróży do Australii. Przybliżyli wiadomości o tamtejszej roślinności, zwierzętach, obyczajach, ale także o jedzeniu i osobliwościach tego kontynentu. Dzieci mogły dotknąć np. bumerangu zrobionego przez Aborygenów oraz zadawać szereg pytań o przygotowania do takiej wyprawy, o to co było trudne, co najbardziej się podobało itd. Spotkanie bardzo nam się podobało. A w przyszłości chcielibyśmy jeszcze posłuchać ciekawych rzeczy o wyprawach w Andy, do Nepalu, Boliwii i Peru.


Galeria

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.