Aktualności

Uroczyste zakończenie roku szkolnego z udziałem Rzecznika Praw Dziecka 2016-06-29

Uroczyste zakończenie roku szkolnego z udziałem Rzcznika Praw Dziecka - p. Marka Michalaka

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016 w naszej szkole, tradycyjnie, rozpoczęła się mszą świętą o godz. 800 odprawioną przez księdza proboszcza Piotra Sadkiewicza oraz księdza wikariusza Kazimierza Walusiaka w kościele parafialnym w Leśnej.

Następnie wszyscy zgromadzeni udali się do szkoły. Tam, najpierw w klasach I-V, wychowawczynie wręczyły uczniom świadectwa, podsumowały ich osiągnięcia i pożegnały swoich wychowanków.

O godzinie 1030 wszyscy przeszli do sali gimnastycznej, gdzie nastąpił dalszy ciąg uroczystości związany z pożegnaniem naszych szóstoklasistów. Atmosfera była podniosła, ponieważ swoją obecnością zaszczycił nas Rzecznik Praw Dziecka - pan Marek Michalak. Wśród przybyłych gości znaleźli się również: p. Jan Góra - Wójt Gminy Lipowa, p. Andrzej Binda - Przewodniczący Rady Gminy, p. Jolanta Pryszcz - Sekretarz Gminy, p. Szymon Wróbel - pracownik Urzędu Gminy w dziale promocji i kontaktu z mediami, p. Teresa Handzlik - Kierownik Referatu Organizacyjnego, p. Rafał Then, p. Janusz Szymański - radny Siennej, ksiądz proboszcz Piotr Sadkiewicz oraz rodzice naszych uczniów.

Rzecznik Praw Dziecka odwiedził także przedszkolaków, podziwiał "pokój księdza Jana Twardowskiego" przygotowany przez p. Barbarę Janoszek i p. Iwonę Cul. Obejrzał "biedronkę", która zamieszkała w szkolnym ogrodzie. Wszystkim uczniom wręczył prezenty i obdarzył ich swoim niezwykłym uśmiechem.

Ważnym wydarzeniem tego dnia było zakończenie szkoły przez uczniów klasy szóstej. Przygotowali oni wzruszający występ artystyczny "Czas pożegnań", podczas którego zaprezentowali wiersze naszego patrona - ks. Jana Twardowskiego. Chór szkolny pod kierunkiem p. Ireny Augustynowicz dokompletował akademię lirycznymi utworami muzycznymi. Na koniec, obejrzeliśmy film stworzony ze zdjęć naszych szóstoklasistów z lat ich pobytu w szkole, który wzruszył naszych absolwentów do łez. Klasa piąta żegnając swoich starszych kolegów obdarowała ich bukiecikami polnych kwiatów i "Perełkami" - najmniejszymi książeczkami nasuwającymi piękne myśli i szlachetne uczucia.

Po części artystycznej nastąpiła cześć oficjalna, w której istotne były również przemówienie p. dyrektor, wychowawczyni oraz pana ministra, który podziękował uczniom za pracowitość i za kreatywność. Jednym z ważniejszych punktów uroczystości, mających miejsce po raz pierwszy w historii naszej szkoły było wręczenie świadectw i nagród uczniom oraz listów gratulacyjnych rodzicom uczniów, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem i osiągnęli najwyższe wyniki w nauce przez Rzecznika Praw Dziecka. Pan Marek Michalak otrzymał od społeczności szkolnej dyplom i tytuł "Honorowego Przyjaciela Szkoły" oraz kapelusz góralski z wizerunkiem orderu uśmiechu.

Dziękujemy wszystkim przybyłym na uroczystość gościom. W podziękowaniu za zaangażowanie w życie szkoły - Panu Rzecznikowi Praw Dziecka życzymy dużo wytrwałości, czerpanie satysfakcji z sukcesów zawodowych oraz uśmiechu każdego dnia.

Szóstoklasistom życzymy, aby doświadczenia i wiedza zdobyte w naszej szkole, dodały im odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu.

Wszystkim uczniom życzymy radosnych i słonecznych wakacji :-)

"U nas wakacje. Nic się nie dzieje

usiadły liście lnu

siedem tysięcy pszczół bez urlopu

pracuje za darmo

nikt z nas się teraz nie spieszy

jest czas

Rozmawiamy..." ks. Jan Twardowski   

Film1

Kuratorium Oświaty Katowice tutaj - podsumowanie kampanii "Nie jestem niewidzialny"

Biuro Rzecznika Praw Dziecka tutaj

Lipowa i okolice tutaj

 


Galeria

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.