Aktualności

Wizyta policjanta 2016-10-22

29 września jak co roku, naszą szkołę odwiedził pan policjant. Spotkał się z klasami I, II i III. Opowiadał o zachowaniu bezpieczeństwa pieszych na drodze oraz o tym jak być bezpiecznym pieszym – zwrócił uwagę na konieczność ubierania odzieży z elementami odblaskowymi. Wyjaśnił też na czym polegają sytuacje niebezpieczne w szkole, na ulicy, na placu zabaw i na drodze.

Dzieci zadawały pytania i same przytaczały sytuacje niebezpieczne ze swojego codziennego. Okazało się, że na temat ruchu drogowego i własnego bezpieczeństwa wiemy już bardzo dużo, ale Pan Sławek ciągle musi nas odwiedzać, żeby nam przypominać jaka to ważna sprawa, żeby być ostrożnym i rozważnym w każdej sytuacji.

Na koniec dzieci zaprezentowały wiersz o przechodzeniu przez jezdnię oraz obdarowały gościa pięknymi pracami plastycznymi.

Po zajęciach w klasach młodszych Pan Sławek chętnie odwiedził klasę IV, która przygotowuje się do egzaminu na kartę rowerową. Oprócz pytań i rozwiewania wątpliwości, była też pogadanka bezpiecznym uczestniczeniu w ruchu drogowym oraz o odpowiedzialności jaka spoczywa na kierującym rowerem. Dzieci z zapałem wróciły na lekcję techniki, aby jeszcze rzetelnie przygotowywać się do egzaminu.

Bardzo dziękujemy Panu policjantowi Sławomirowi Bodkowi za życzliwość i fachowe porady.


Galeria

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.