Aktualności

Wizyta w stadninie koni 2016-10-25

25 października Wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunem – panią Anią, pojechali z wizytą do Ośrodka Jeździeckiego „Hanka” w Lipowej. Wyjazd był poprzedzony dobrowolną zbiórką suchego chleba, marchewki, jabłek oraz siana. Zaprzyjaźnieni gospodarze chętnie ofiarowali symboliczną ilość pożywienia dla koni przebywających w ww. stajni, a będących pod opieką fundacji Terra Spei.

Na miejscu uczestniczyliśmy w spotkaniu z właścicielką obiektu – panią Dorotą, która bardzo ciekawie opowiedziała nam o życiu koni w Jej stajni, o tym jak z koniem należy się obchodzić oraz czego unikać. Wszystkie dzieci z uwagą przysłuchiwały się teorii, a później z wielkim zaangażowaniem wzięły udział w czynnościach pielęgnacyjnych czterokopytnych przyjaciół. Niektórzy z nas odkryli niezwykłe przywiązanie do koni i naprawdę wielką satysfakcję z tego, że można mieć taki pomysł na spędzenie wolnego czasu.

Po pracy spróbowaliśmy swoich sił dosiadając wierzchowców – ale była zabawa! Przekonaliśmy się, że pomaganie koniom jest bardzo przyjemne, a zwierzęta nie pozostają dłużne swoim dobroczyńcom – najpiękniej jak potrafią umilają czas swoim towarzystwem no i… zawsze uroczo się prezentują.


Galeria

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.