Aktualności

Z wizytą u Bolka i Lolka 2016-11-08

Korzystając z polecenia młodszych kolegów, udaliśmy się dziś do Wytwórni Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. To tutaj powstały takie postacie jak: Bolek i Lolek, Reksio, Błękitny Rycerz, Pampalini łowca zwierząt, Profesor Gąbka i Smok Wawelski, Marceli Szpak, a nawet sam Mikołaj Kopernik! 

Podczas dwugodzinnego zwiedzania zobaczyliśmy miejsca, gdzie tworzy się od początku do końca film animowany. Poznaliśmy tradycyjną metodę produkcji animowanego filmu, a także jej współczesny odpowiednik. Zobaczyliśmy kolejne etapy tworzenia filmu, dowiedzieliśmy się co to scenariusz filmowy, scenopis, animacja, fazowanie, filmowanie, efekty specjalne i dźwiękowe, czy też na czym polega skład komputerowy.

Na koniec obejrzeliśmy trzy filmy: z cyklu "Bolek i Lolek wyruszają w świat - Na wyspach Polinezji", "Kocidrapka" oraz najnowszą produkcję studia - przedpremierowy pokaz filmu "Kuba i Śruba".

Ogromną radość sprawiła nam także ekipa Dziennika Zachodniego, która w tym dniu w ramach akcji 360Śląskie robiła reportarz o ciekawych miejscach w Bielsku-Białej i odwiedziła także Wytwórnię Filmów Rysunkowych. Dzieci chętnie pozowały do zdjęć, filmów i udzielały wywiadu. Szczegóły na stronie gazety oraz w jutrzejszym wydaniu Dziennika Zachodniego :-)

 

 


Galeria

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.