Historia przedszkola

HISTORIA NASZEGO PRZEDSZKOLA

Reforma szkolnictwa w 1978 r. spowodowała, że kl. VII i VIII ze Szkoły Podstawowej w Siennej zostały przeniesione do Szkoły Podstawowej w Leśnej, w związku z tym część  szkoły była pusta i powstał pomysł utworzenia przedszkola, o które mieszkańcy Siennej od dawna czynili starania.

Organizowaniem przedszkola zajęła się pani Anna Jakubiec. Otwarcia placówki dokonano 11 XI 1978 r. Pani Anna Jakubiec była nauczycielką i dyrektorem tego przedszkola do 1991 r. Następnym dyrektorem została  Pani Wanda Baron i była nim do 2017 r.

W pierwszym roku działalności w przedszkolu był jeden oddział liczący 46 dzieci. W drugim roku zwiększyła się liczba dzieci, a także wzrosło zainteresowanie mieszkańców przedszkolem. Utworzono więc drugi oddział który mieścił się na parterze w starej części szkoły. Z biegiem lat liczba dzieci zmniejszyła się, dlatego w 1992 r. zlikwidowano część oddziału. Został jeden oddział dziewięciogodzinny, a drugi (zerówka) był czynny tylko 5 godzin.

W 2000 r. w przedszkolu utworzono tylko jeden oddział mieszany. Obecnie przedszkole zajmuje pomieszczenia na parterze w prawym skrzydle Szkoły Podstawowej w Siennej. Przedszkole ciągle się modernizuje, przeprowadzane są remonty i unowocześnienia. W ostatnich latach w przedszkolu przeprowadzono gruntowne remonty; wymieniono wszystkie okna, położono parkiety na salach zajęć, pomalowano całe przedszkole, zakupiono meble do kuchni i do sal zajęć, położono płytki na podłogę w łazience i w szatni. Przedszkole w Siennej rozwija się i zmienia swój  wygląd dzięki dobrej współpracy z UG w Lipowej, głównie z panem Wójtem, który szczególnie troszczy się o oświatę w naszej gminie. Bardzo dobrze układa się także współpraca ze Szkołą Podstawową w Siennej. Przedszkole korzysta ze szkolnej sali gimnastycznej, biblioteki, pracowni komputerowej. Wspólnie organizuje się różne imprezy takie jak np. wigilia, jasełka, wyjazdy do kina, teatru.

Przedszkole to instytucja, która stara się pomagać rodzicom w wychowywaniu dzieci. Oprócz pracy wychowawczo - dydaktycznej i opiekuńczej organizuje różnego rodzaju imprezy, które integrują środowisko rodzinne dziecka m. in. uroczystości, imprezy środowiskowe, rodzinne zawody sportowe z udziałem dzieci i rodziców.

W roku szkolnym 2017/2018 przedszkole zostało połączone ze szkołą podstawową w Zespół Szkolno-Przedszkolny, którego dyrektorem została Pani Iwona Cul.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.