W ubiegły piątek (08.10.2021), na obiekcie ,,Orlik” w Pietrzykowicach odbyły się Mistrzostwa Piłki Nożnej uczniów szkół podstawowych na szczeblu gminnym.  W imprezie wzięły udział drużyny z Leśnej, Twardorzeczki, Lipowej. Nie mogło zabraknąć, oczywiście zespołu z Siennej. Rozgrywki o mistrza gminy toczyły się w dwóch kategoriach: chłopcy z rocznika 2009 i młodsi oraz uczniowie rocznika 2008 – 2007 (klasy 7 – 😎.
Dwa lata uczniowie musieli czekać na kolejny turniej, poprzednie dwie edycje storpedowała epidemia koronawirusa. Z dziennikarskiego obowiązku przypominam, że dwa lata temu chłopcy z młodszych roczników zdobyli tytuł mistrza, natomiast starsi chłopcy na ostatnim turnieju zdobyli trzecie miejsce.
Starsi uczniowie świetnie weszli w rozgrywki i już w pierwszym meczu pokonali faworyzowaną ekipę z Leśnej 1:0 (bramka Kuby Boraka). W drugim spotkaniu z zespołem z Lipowej chłopcy zagrali z duża nonszalancją, mino tego byli częstymi gośćmi w polu karnym Lipowej. Stare piłkarskie porzekadło mówi, że niewykorzystane okazje potrafią się zemścić i, niestety, tym razem powiedzenie okazało się słuszne. Drużyna z Lipowej wykorzystała przewagę jednego zawodnika. Tymoteusz Pysz po faulu na przeciwniku musiał opuścić na minutę pole gry w ramach kary i Lipowa w tym czasie strzeliła bramkę. Po powrocie na murawę Tymka, Sienna rzuciła się do ataku ale brak precyzji i nonszalancja z pierwszej połowy sprawiła, że z trzech punktów cieszyła się Lipowa. W ostatnim rozstrzygającym spotkaniu z Twardorzeczką, nasza drużyna szybko wyszła na prowadzenie po strzale Kuby Boraka ale chwila dekoncentracji spowodowała znowu stratę bramki i mimo rozpaczliwych ataków naszej ekipy, mecz zakończył się remisem co dało nam drugie miejsce (wygrała Twardorzeczka, trzecie miejsce zajęła Leśna, czwarte – Lipowa).
Młodsi rozpoczęli turniej od remisu z Leśną 1:1 (bramka Antek Dybczak). W drugim meczu z Lipową Sienna już niepodzielnie rządziła na boisku i wynik 2:0 oznaczał dla Lipowej najniższy wymiar kary. Bramki strzelili Kuba Cul oraz Antek Dybczak. Wyniki pozostałych spotkań sprawiły, że do zwycięstwa w turnieju Sienna potrzebowała zaledwie remisu z Twardorzeczką. Logika chłopaków z Siennej: po co remisować skoro możemy wygrać… Mecz z Twardorzeczką okazał się wspaniałym koncertem Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:0 a Antek Dybczak ustrzelił klasycznego hat-tricka (trzy bramki jednego zawodnika w jednej połowie nieprzedzielone inną bramką), Kuba Cul dwukrotnie asystował (pierwsza asysta po podaniu piłki…biodrem 😁). Na drugą połowę wyszła drużyna w całkiem innym zestawieniu i znowu była zespołem lepszym. Budżet bramkowy poprawili Stasiu Dziki i Paweł Borak. Mecz zakończył się zwycięstwem 5:1.
Końcowa klasyfikacja mistrzostw gminy:
Rocznik 2007-2008:
1. Twardorzeczka
2. Sienna
3. Leśna
4. Lipowa
Rocznik 2009 i młodsi:
1. Sienna
2. Leśna
3. Lipowa
4. Twardorzeczka
Naszą szkołę reprezentowali:
Grupa starsza: Tymek Pysz, Maciek Wisła, Kuba Borak, Przemek Kamiński, Bartek Szczygieł, Filip Szwed, Szymek Urbaniec oraz Kamil Piecuch.
Grupa młodsza: Kuba Cul, Antek Dybczak, Bartek Wisła, Tomek Brasse, Filip Rubys, Paweł Borak, Stasiu Dziki, Mateusz Legut, Kamil Szymik, Tymek Midor, Bartek Matuszek oraz Tomek Niewdana.
GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!