8 marca Samorząd Uczniowski świętował Dzień Języka Ojczystego!
„Chodzi mi o to, aby język giętki, powiedział wszystko, co pomyśli głowa”J.Slowacki
Słowa mistrza Juliusza Słowackiego stały się mottem corocznego spotkania uczniów naszej szkoły będących miłośnikami polskiej mowy.
Samorząd Uczniowski postanowił w tym roku wziąć na swe barki zaszczyt ale też i odpowiedzialność zorganizowania nieco spóźnionych (ze względu na przypadające w tym terminie ferie zimowe) obchodów Dnia Języka Ojczystego. Młodzi koordynatorzy: Ada, Emilka, Kuba, Filip i Lenka przygotowali dla uczniów nie lada wyzwanie! Na początku drużyny reprezentujące klasy IV-VIII musiały zmierzyć się z arcytrudnymi łamańcami językowymi – poprawne wypowiedzenie ich, stanowiło przepustkę do rozpoczęcia właściwych zmagań. Poza zdolnościami i umiejętnościami językowymi uczestnicy musieli wykazać się również niezłą kondycją fizyczną i zdolnościami detektywistycznymi – gdyż zabawa miała formę gry terenowej. Porozmieszczane na terenie całej szkoły wskazówki w formie zadań językowych prowadziły ich do kolejnych haseł, aż w końcu do finału czyli uzupełnienia krzyżówki. Na szczęście wszystkie klasy poradziły sobie z tym koncertowo. Za co czekała ich słodka niespodzianka.
Gratulujemy wiedzy, determinacji i umiejętności. Cieszymy się, że nasi uczniowie szanują język ojczysty i dziękujemy SU za zaangażowanie oraz przygotowanie życzeń z okazji Dnia Kobiet.