W miniony czwartek (7.04) odbyły się mistrzostwa powiatu w ramach Igrzysk Dzieci w piłce siatkowej chłopców. Zawody odbyły się na hali sportowej w Oczkowie a gminę Lipowa reprezentowali uczniowie szkoły z Siennej.
W zawodach wzięło udział 6 najlepszych ekip z powiatu żywieckiego: Cięcina, Kamesznica, Sopotnia, Radziechowy i Pietrzykowice a stawkę uzupełnił nasz team. Rozgrywki odbywał się systemem ligowym, dwie grupy 3-drużynowe rozgrywały mecze ,,każdy z każdym” po czym zwycięzcy grup walczyli w finale, drugie drużyny grały o trzecie miejsce i ekipy z trzecich miejsc w grupie o miejsce 5.
W wyniku losowania trafiliśmy do grupy ze szkołą z Cięciny i Sopotni. Nasi zawodnicy przystąpili do rozgrywek skoncentrowani i spokojnie wygrali pierwszy mecz z Cięciną. W drugim spotkaniu ciężkie warunki postawiła Sopotnia – mecz był niezwykle wyrównany, a w trzecim rozstrzygającym secie nasza drużyna przeżyła prawdziwy rollercoaster – po dobrym początku zaczęli seryjnie tracić punkty i przy wyniku 10:13 (trzeci set grany był do 15 punktów) błysk geniuszu pokazał Vincent Dudys, który po pojawieniu się w polu zagrywki zaserwował cztery asy z rzędu i dzięki temu awansowaliśmy do finału!
Mecz finałowy z Pietrzykowicami (zwycięzcy drugiej grupy) pokazał, że nasza grupa była zdecydowanie mocniejsza – po początkowych kłopotach w pierwszym secie, drugi i trzeci set to była prawdziwa demonstracja siły drużyny z Siennej. Nasi zawodnicy momentami wręcz ośmieszali rywali: Antek Dybczak piorunującą zagrywką, Kuba Cul znakomitym przyjęciem i bezbłędnym atakiem, Bartek Wisła doskonałym rozgrywaniem – chłopcy w imponującym stylu zwyciężyli finał.
Tym samym zapewnili sobie tytuł mistrza żywiecczyzny i udział w kolejnym etapie – rejonowym.
Skład naszych mistrzów:
Kuba Cul, Antek Dybczak, Bartek Wisła, Vincent Dudys, Patryk Habdas, Tomek Brasse, Mateusz Legut, Filip Rubys i Kamil Szymik – nota bene najmłodszy gracz turnieju.
Gratulacje💪 W miniony czwartek (7.04) odbyły się mistrzostwa powiatu w ramach Igrzysk Dzieci w piłce siatkowej chłopców. Zawody odbyły się na hali sportowej w Oczkowie a gminę Lipowa reprezentowali uczniowie szkoły z Siennej.
W zawodach wzięło udział 6 najlepszych ekip z powiatu żywieckiego: Cięcina, Kamesznica, Sopotnia, Radziechowy i Pietrzykowice a stawkę uzupełnił nasz team. Rozgrywki odbywał się systemem ligowym, dwie grupy 3-drużynowe rozgrywały mecze ,,każdy z każdym” po czym zwycięzcy grup walczyli w finale, drugie drużyny grały o trzecie miejsce i ekipy z trzecich miejsc w grupie o miejsce 5.
W wyniku losowania trafiliśmy do grupy ze szkołą z Cięciny i Sopotni. Nasi zawodnicy przystąpili do rozgrywek skoncentrowani i spokojnie wygrali pierwszy mecz z Cięciną. W drugim spotkaniu ciężkie warunki postawiła Sopotnia – mecz był niezwykle wyrównany, a w trzecim rozstrzygającym secie nasza drużyna przeżyła prawdziwy rollercoaster – po dobrym początku zaczęli seryjnie tracić punkty i przy wyniku 10:13 (trzeci set grany był do 15 punktów) błysk geniuszu pokazał Vincent Dudys, który po pojawieniu się w polu zagrywki zaserwował cztery asy z rzędu i dzięki temu awansowaliśmy do finału!
Mecz finałowy z Pietrzykowicami (zwycięzcy drugiej grupy) pokazał, że nasza grupa była zdecydowanie mocniejsza – po początkowych kłopotach w pierwszym secie, drugi i trzeci set to była prawdziwa demonstracja siły drużyny z Siennej. Nasi zawodnicy momentami wręcz ośmieszali rywali: Antek Dybczak piorunującą zagrywką, Kuba Cul znakomitym przyjęciem i bezbłędnym atakiem, Bartek Wisła doskonałym rozgrywaniem – chłopcy w imponującym stylu zwyciężyli finał.
Tym samym zapewnili sobie tytuł mistrza żywiecczyzny i udział w kolejnym etapie – rejonowym.
Skład naszych mistrzów:
Kuba Cul, Antek Dybczak, Bartek Wisła, Vincent Dudys, Patryk Habdas, Tomek Brasse, Mateusz Legut, Filip Rubys i Kamil Szymik – nota bene najmłodszy gracz turnieju.
Gratulacje