Zwycięstwo w powiatowych Igrzyskach Dzieci w piłce siatkowej chłopców z rocznika 2009 i młodszych umożliwiło nam rywalizację w turnieju 1/4 finału wojewódzkiego. Ćwierćfinały wojewódzkie odbywały się w SP 5 w Czechowicach – Dziedzicach dokąd wyruszyliśmy 21.04.2022. Miło nam odnotować, że wspólnie z nami na turnieju występowała drużyna siatkarek ze szkoły w Twardorzeczce, która triumfowała w powiatowych Igrzyskach Dzieci w piłce siatkowej młodszych dziewczyn. Jednym słowem nasz powiat żywiecki był reprezentowany przez szkoły z naszej gminy. Siatkarzy z Siennej czekała ciężka przeprawa, ponieważ na drodze stanęły nam ekipy z Zabrzega (mistrz powiatu bielskiego) oraz SP 26 (mistrz miasta Bielsko-Biała). Chłopcy zagrali bez respektu i w pierwszym meczu po bardzo zaciętej walce pokonali ekipę z Zabrzega 2:1 (w trzecim secie rozgrywanym do 15, nasi wygrali dopiero na przewagi 17:15)!
       W drugim meczu naprzeciwko stanęła drużyna z SP 26 z Bielska i niestety chłopcy ulegli 2:0 po zaciętym pojedynku. W ostatnim meczu bielszczanie pokonali Zabrzeg co ostatecznie pozwoliło im wygrać turniej a nasi chłopcy musieli zadowolić się drugim miejscem. Ten sam rezultat uzyskały siatkarki z Twardorzeczki, które po zwycięstwie nad drużyną z Bielska, w decydującym starciu uległy ekipie gospodyń ze SP 5 w Czechowicach-Dziedzicach. Mimo wszystko drugie miejsca ekip z naszej gminy można uznać za spore osiągnięcie, a biorąc pod uwagę fakt, że na całe Podbeskidzie liczy ponad 140 placówek szkolnych to naprawdę ogromny sukces!
      Gratulujemy i przypominamy skład naszych czempionów: Kuba Cul, Antek Dybczak, Bartek Wisła, Vincent Dudys, Patryk Habdas, Tomek Brasse, Mateusz Legut, Filip Rubys i Kamil Szymik.
Ps. Dziękujemy ZSP Leśna za udostępnienie sali do ćwiczeń