Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Igrzyska Dzieci
W ubiegłym tygodniu odbyły się powiatowe mistrzostwa w piłce siatkowej szkół podstawowych.
We wtorek (21.02.2023 r.) hala sportowa w Milówce gościła uczestników Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy 7 – 8 ). Gminę Lipowa reprezentował team z Siennej. Nasi chłopcy w turnieju punkty zdobyli z zespołami z Milówki oraz SP nr 6 z Żywca. Niestety drużyny z Pietrzykowic, SP nr 5 z Żywca oraz Radziechów wygrały swoje spotkania z naszym zespołem i ostatecznie Sienna zakończyła rozgrywki na 6 miejscu. Cały turniej wygrała drużyna z Radziechów.
Rozgrywki stały na wysokim poziomie i 6 miejsce można uznać za dobry wynik.
Sienną reprezentowali: Jakub Cul, Bartłomiej Wisła, Bartłomiej Szczygieł, Patryk Habdas, Vincent Dudys, Filip Szwed, Szymon Urbaniec, Kamil Piecuch oraz Cezary Jakubiec.
Gratulacje!!!
W czwartek (23.02.2023 r.) do rywalizacji przystąpili siatkarze w powiatowych Igrzyskach Dzieci (klasy 4 – 6) na hali sportowej w Twardorzeczce. Nasza drużyna w tym turnieju broniła tytułu mistrza powiatu z ubiegłego roku.
I zaprezentowała się znakomicie… SP nr 6 z Żywca, SP Ślemień, SP Pietrzykowice i w finale SP z Cięciny. Komplet zwycięstw i tytuł mistrza! Na dokładkę nagrodę najlepszego zawodnika turnieju zdobył Antek Dybczak. Panowie! Chapeau bas💪🏆
Kolejny etap to mistrzostwa rejonu, które odbędą się końcem marca w Bielsku – Białej i przypomnijmy – w zeszłym roku na turnieju rejonowym nasza drużyna zdobyła znakomite drugie miejsce.
Skład mistrzów: Antoni Dybczak, Tomasz Brasse, Mateusz Legut, Tomasz Niewdana, Filip Rubys, Stanisław Dziki, Tymoteusz Midor, Paweł Borak i Kamil Szymik.