Środa (10.02.2024 r.) była dniem, w którym nastąpiła inauguracja rozgrywek sportowych w ramach szkolnych klubów sportowych w roku 2024. Pierwszym tegorocznym turniejem były mistrzostwa gminy w piłce siatkowej, które odbyły się w Twardorzeczce. W turnieju grup starszych (klasy 7-8) w kategorii chłopców wystąpił zespół ze szkoły w Siennej.
W tym roku do rywalizacji przystąpiły trzy szkoły, oprócz Siennej, Lipowa i Twardorzeczka. Nasz zespół już dwukrotnie z rzędu wygrywał rywalizację siatkarzy. Nie inaczej było w tym roku i po raz trzeci z rzędu chłopcy wygrali mistrzostwa deklasując przeciwników (oba mecze zakończyły się zwycięstwem 2:0).
W rywalizacji dziewcząt zwyciężyły zawodniczki z Twardorzeczki, przed Lipową i Leśną. Z powodu braków kadrowych w turnieju dziewczyn nie wzięła udziału szkoła w Siennej.
Wielkie gratulacje dla zawodników!!!
Skład zwycięskiej drużyny: Antoni Dybczak, Mateusz Legut, Tomasz Brasse, Tomasz Niewdana, Filip Rubys, Wojciech Tracz oraz Adrian Pawlus 💪
Zespół z Siennej będzie reprezentował naszą gminę na zawodach powiatowych w piłce siatkowej, które odbędą się 13.03.2024 r. w Milówce.