Czy fizyka musi być trudna i nudna, a chemia kojarzyć się wyłącznie z truciznami? Oczywiście, że nie! O tym, że wiedza chemiczna i fizyczna mogą przydać się w codziennym życiu oraz dostarczać ciekawej rozrywki mogli przekonać się nasi uczniowie podczas „Festiwalu Nauki”, który został zorganizowany w ramach realizacji projektu „Dziecko z Pasją”.
Doświadczenia chemiczne to świetny sposób na pobudzanie kreatywności, a ich pokaz to dobra forma przekazywania wiedzy i rozwijania wyobraźni. Tajemnicze i zdumiewające – takie właśnie eksperymenty rozpalają w uczniach chęć do odkrywania świata nauki i zgłębiania jej tajników. Tematy eksperymentów były różnorodne, ale wszystkie kolorowe, wybuchowe i zaskakujące. Efektowny pokaz naukowy wsparty był prezentacją oraz pogadanką, w której objaśniane zostały prezentowane doświadczenia. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili, a zarazem zdobywali wiedzę z dziedziny nauk przyrodniczych.
Naszym zdaniem to najlepszy sposób, aby poszerzać zainteresowania uczniów i sprawić, że zdobyta wiedza zostanie z nimi na długo.